Menu

bloGotowanie z pasją

Wypróbowane przepisy kulinarne. Słodko, wytrawnie i zdecydowanie smacznie. Przepisy różne, od tych tradycyjnych po takie bardziej skomplikowane. Pomysły na ciasta, pieczywo, zupy i inne kulinarne inspiracje. Miejsce zarówno dla początkujących kucharzy jak i tych nieco bardziej zaawansowanych - może znajdziecie jakieś inspiracje :-

Domowej roboty galaretka pomarańczowa

gosiuwka

Galaretki owocowe to jedne z ulubionych deserów dziecięcych. Dodajemy je do ciast lub jemy jako oddzielny deser. Zastanawialiście się czasem co zawierają takie gotowe galaretki ze sklepu? Ja tak. W galaretce o smaku wiśniowym długo by szukać wiśni w składzie. Są za to regulatory kwasowości, aromaty, barwniki i cukier, duuużo cukru. Czy nie lepiej byłoby w składzie galaretki pomarańczowej mieć pomarańcze? Nawet jeżeli oznaczałoby to nieco więcej pracy? Jeżeli zależy wam na zdrowym deserze, to polecam taką galaretkę zrobić samemu, ze świeżych owoców :-) Z podanych składników powinno wyjść około 2 porcje galaretki.


Poziom trudności:

łatwe

Czas przygotowania:

20 minut + schładzanie

Składniki:

2 - 3 pomarańcze

cukier do smaku

żelatyna na pół litra płynu

ew. sok wyciśnięty z połowy cytryny

Sposób przygotowania:

Pomarańcze dokładnie myjemy. Parzymy gorącą wodą, osuszamy. Skórkę ocieramy. Pomarańcze obieramy i filetujemy. Z resztek błonek wyciskamy sok. W rondelku zagotowujemy około pół litra wody, dodajemy otartą skórkę i gotujemy razem przez około pięć minut. Słodzimy do smaku, jeżeli całość jest mdła, można doprawić sokiem z cytryny. W gorącym napoju rozpuszczamy dokładnie żelatyn i pozostawiamy do ostygnięcia. Chłodną galaretkę rozlewamy do pucharków i wstawiamy do lodówki, aby się zestaliły. Podajemy zawsze schłodzone. SMACZNEGO.


© bloGotowanie z pasją
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci